O nás

Loco:Motion Company byla založena Kateřinou Evou Lanči a Václavem Kovářem v roce 2011 v lednu. Zabývá se fyzickým divadlem a výzkumem pohybu. Vytvořila doposud 6 celovečerních představení, která byla výsledkem cíleného výzkumu určité oblasti, ke které se projekt vázal. Pracuje v prostorách divadelních i primárně nedivadelních, vytvořila site-specific díla pro Nový Kostel v Litomyšli, pro Národní technickou knihovnu, pro Boskovický hrad a další menší site-specific akce po celé republice i v zahraničí (Španělsko, Barcelona – Artcatraz, Itálie, Latterina – La Serratura). Soubor pracuje s pohyblivým počtem členů, vždy závisejícím na právě probíhajícím výzkumu či projektu. Pracuje s tanečníky i netanečníky/neherci.

Poslední výzkum, týkající se působení barev na performera, na jeho pohybový slovník, naleznete zde : http://panilanci.wixsite.com/barvyvyzkumu/blog/page/1.

Loco:Motion pracuje primárně v prostoru STODOLY DROZDOV, kde má vlastní zázemí a také možnost zvát jiné inspirativní umělce na rezidence, workshopy či k tvorbě. Rovněž je Stodola využívána pro činnost komunitního charakteru, otevírá svá vrata i všem zájemcům o tanec a umění z řad široké veřejnosti.

Více o stodole zde: http://stodoladrozdov.cz/