Bio Kateřina Eva Lanči

MgA Kateřina Eva Lanči tančí od 5 let. Bývalá studentka Duncan Centre – taneční, také oboru sociální práce – speciální pedagogika, absolvovala na SVŠJŠ v oboru interaktivní média – tvůrčí psaní s diplomovou prací Neustálá Tichá Hysterie – autorským multimediálním scénickým projektem.

V časech vysokoškolských plodila inscenovaná čtení vlastní i cizí poezie, později autorských divadelních her, pod hlavičkou Roztroušené Symbiozy, dua, které tvořila s Pavlou Fridrichovou(dnes např.Cirkus Fruktus). Po zkušenosti s 6 týdenním německým turné Instant act against racism and violency, na které odjela s Václavem Kovářem a také loutkou velikosti dospělého muže, založila spolu s výše jmenovaným Loco:Motion Company.

Také začala pracovat s Farmou v Jeskyni na hudbě k představení The Theatre. Hudbě – hře na perkuse a zpěvu, se věnuje od dob středoškolských, díky Milošovi Vacíkovi, který ji kdysi přesvědčil a vtáhl tak nečekaně na pole profi hudby. S Loco:Motion Company vytvořila coby režisérka a choreografka jak několik celovečerních představení, tak site-spec.projektů, ale také vedla dílny pohybové, hudební i divadelní pro děti i pro dospělé v ČR i v cizině.

Jako performerka spolupracuje s Cécile Da Costou (představení o Bublínkovi a Chmýřence hraje i zpívá v roli vypravěčky), také s Matějem Matějkou, jako hudebnice představení Boi.  Právě teď připravuje sólové představení ve kterém tančí a hraje a také tvoří přímo na scéně veškerou hudbu, která se v představení používá.